Pro město Děčín jsme v roce 2008 a 2009 vypracovali projekt rekonstrukce zahrad děčínského zámku a návrh opravy kamenné vyhlídky do údolí Labe, tzv. Elbwarte. Město současně připravovalo řadu akcí směřovaných na získání dotací od Evropské unie. Jednou z nich byla i novostavba polyfunkčního objektu Atlantik, nazvaná podle plavecké restaurace z 60. let 20. století, která byla po dlouholetém chátraní určena k demolici. Na jejím místě navrhl arch. Pavel Horký z AA – Ateliéru Alfa (v úrovni studie a dokumentace pro územní řízení) komplex zahrnující mimo knihovnu i multifunkční a multimediální společenské centrum se zázemím pro turistickou plavbu po Labi. Náklady na tento záměr však výrazně překračovaly možnosti investora. Autor odmítl objem stavby redukovat a po řadě jednání jsme byli osloveni s požadavkem na vypracování nové studie. Prvním krokem bylo vyjasnění stavebního programu. V novém objektu měla být soustředěna městská knihovna, vzdělávací středisko a infocentrum. Řešení novostavby bylo pro nás mimořádně důležité, protože i díky pochopení investora jsme zde měli možnost představit svůj názor na současnou architekturu bez nějakých kompromisů. Chtěli jsme, aby budova byla výrazná, ale ne prvoplánově, a aby její náplň byla zřejmá na první pohled. Proto jsme na vnější plášť umístili barevné „hřbety knih“ se jmény významných českých spisovatelů. Vzhledem k tomu, že staveniště je součástí záplavového území Labe, postavili jsme stavbu na pilíře. Zástupci města nám svěřili také řešení interiérů a grafického systému. Stavba byla zahájena v první polovině roku 2010 a ukončena o prázdninách 2012.
Ve 30. letech 19. století byl na Slovanském ostrově (tehdy Barvířském) postaven hostinec, pojmenovaný podle matky císaře Františka Josefa I. Žofín. Ostrov byl zpřístupněn můstkem a brzy se stal centrem tehdejšího českého společenského a kulturního života. V letech 1885–1887 byla na místě původního hostince postavena novorenesanční budova s velkým sálem, a to podle návrhu architekta Jindřicha Fialky. Ve 30. letech 20. století byla k budově podle návrhu architekta Františka Šrámka přistavěna zahradní restaurace a zároveň byla provedena úprava ostrova včetně novostavby hudebního pavilonu. V poválečném období začal objekt chátrat, po dobu rekonstrukce Národního divadla sloužil jako zařízení staveniště.
Komplexní rekonstrukce Žofína byla z podnětu městské části Praha 1 zahájena začátkem 90. let 20. století. Cílem bylo vrátit objektu jeho starý lesk a přizpůsobit jej současným provozním potřebám. Značně poškozený vnější plášť jsme rekonstruovali podle historické dokumentace, v interiérech jsme obnovili původní dekorativní výmalbu a do oken doplnili repliky historických leptaných skel. Zázemí jsme umístili do podzemních prostor. Objekt byl vybaven moderní technologií. Na obnovu hlavní budovy navázala stavba nového hudebního pavilonu, obnova sadových úprav a rekonstrukce mostní lávky (autorů Jiřího Fischera a Václava Hofmana). Litinovou konstrukci pavilonu jsme zhotovili z kopií dekorů vypůjčených ze Sadové kolonády v Karlových Varech. Žofín byl nájemci slavnostně předán na podzim 1993. Kvalitu prací prověřila velká povodeň v roce 2002, po níž bylo sice nutné vyměnit technologii v suterénu a parkety v parteru, ale objekt zásadně poškozen nebyl.
Ronov nad Doubravou, Chitussiho nám. 150
Oprava vnějšího pláště a vstupu do radnice
projekt 2019.
Areál loveckého zámečku Tři trubky u Strašic
Rekonstrukce zámečku a hospodářských objektů
na Dům přírody Brdy
projekt 2018.
Mladá Boleslav, Palackého ul. 263, Městské divadlo
Novostavba Nové scény Městského divadla
projekt 2009–2010, nerealizováno.
Rekonstrukce jeviště, střechy a vzduchotechniky
projekt 2007, 2009; dokončeno 2010.
Obnova fasád a interiéru
projekt 2009; dokončeno 2010.
Přístavba Nové scény
projekt 2011; dokončeno 2014.
Děčín-Podmokly, knihovna Atlantik
Novostavba knihovny a multimediálního centra,
projekt 2009, dokončeno 2012.
Objekt se umístil na 3. místě v soutěži
Stavba Ústeckého kraje 2013.
Hradec Králové, Velké náměstí 34, dům U Špuláků
Celková rekonstrukce měšťanského domu
a dostavba vstupního objektu do podzemí,
projekt 2008, dokončeno 2011.
Objekt se umístil na 1. místě v soutěži
Stavba královéhradeckého kraje 2013.
Kladno, ul. Generála Klapálka 1641
Dostavba a rekonstrukce
Středočeské vědecké knihovny,
spolupráce Ing. arch. Pavel Červený,
projekt 2008, dokončeno 2011.
Tábor, Žižkova 249, kulturní dům Střelnice
Celková rekonstrukce společenského objektu,
spolupráce s proj. skupinou firmy Karel Dvořák,
projekt 2005, dokončeno 2006.
Kosmonosy, Debřská 223, radnice
Přestavba objektu základní školy na radnici,
dokončeno 2016.
Bradlec (okr. Mladá Boleslav), Bezdězská 9, radnice
Celková přestavba, dokončeno 2000.
Praha 1–Staré město, Maislova 25, židovská radnice
Úpravy dispozic a suterénu, obnova vnějšího pláště,
dokončeno 2000.
Frýdlant, nám. T. G. Masaryka 37, radnice
Oprava vnějšího pláště novorenesanční budovy,
dokončeno 1995.
Praha 1, Žofín
Komplexní rekonstrukce společenského objektu
včetně úpravy Slovanského ostrova a lávky,
dokončeno 1994.
Částečně upraveno po povodni 2003–2004.
Teplice v Čechách, Krušnohorské divadlo
Studie celkové rekonstrukce a dostavby,
spolupráce Ing. ak. arch. Alena Šrámková,
studie 1984, nerealizováno.
Částečná oprava vnějšího pláště,
dokončeno 1995.